Tabačka Kulturfabrik Terra incognita Spišský Jeruzalem

Odborná diskusia: Čo prinesie Slovensku obchodná dohoda so združením Mercosur?

Miesto: Bratislava

V júni tohto roka sa Európskej komisii a štyrom štátom Latinskej Ameriky združenia Mercosur (Argentína, Brazília, Paraguaj, Uruguaj) podarilo uzavrieť historickú obchodnú dohodu, ktorá upevní strategické a hospodárske partnerstvo a vytvorí významné príležitosti pre udržateľný rast a vznik nových pracovných miest na oboch stranách.

Srdečne vás pozývame na odbornú diskusiu s názvom  „Čo prinesie Slovensku obchodná dohoda so združením Mercosur?“, ktorá sa uskutoční o 10:00 hod vo štvrtok 17. októbra 2019Európskom informačnom centre (Palisády 29, Bratislava).

Diskusia sa zameria na to, čo táto obchodná dohoda prinesie v oblasti udržateľného rastu, vytvárania pracovných miest, v ochrane životného prostredia či ako bude zabezpečená ochrana záujmov spotrebiteľov EÚ, ako aj na mnohé ďalšie témy.

Diskutovať prídu:

  • Gabriela Matečná- podpredsedníčka vlády Slovenskej republiky a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
  • Sandra Gallina- hlavná vyjednávačka za Európsku úniu a zástupkyňa generálnej riaditeľky Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre obchod

Diskusiu bude možné sledovať aj prostredníctvom live streamu.

Otázky do diskusie bude možné klásť aj prostredníctvom aplikácie Sli.do (prístupový kód #mercosur).

Viac informácií nájdete v pozvánke v prílohe (.pdf).

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 15.10.2019 06:00
Upravené: 03.11.2022 14:44