[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...
Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.
Miesto: BruselNajväčšiu dôveru má EÚ v Írsku (73 %) a najnižšiu v Taliansku (28 %). Na Slovensku majú európske inštitúcie dôveru 45 % respondentov, zatiaľ čo národnému parlamentu dôveruje 28 % a vláde 29 % Slovákov. Európski respondenti označili ekonomickú situáciu, stav verejných financií členských štátov a migráciu za tri najväčšie problémy na úrovni EÚ. Na národnej úrovni vzbudzuje najviac obáv ekonomická situácia, nárast cien ale aj zdravie a nezamestnanosť. 64 % Európanov a 74 % Slovákov si myslí, že ekonomická situácia v ich krajine je zlá. Slovenskí respondenti zároveň predpokladajú, že situácia v krajine sa v najbližších 12 mesiacoch zhorší (41 %) a 37 % predpokladá, že ekonomika sa zotaví z nepriaznivých účinkov súvisiacich s koronakrízou až v roku 2023 alebo neskôr.
Prieskumu Eurobarometra sa v júli a auguste tohto roku zúčastnilo 26 681 respondentov. V tomto období považovalo len 23 % Slovákov stav národnej ekonomiky za dobrý. S vtedajšími opatrenia vlády v boji proti ochoreniu COVID-19 bolo spokojných 52 % respondentov zo Slovenska. Európska únia by sa podľa respondentov mala zamerať najmú na vytvorenie stratégiu pre prekonanie podobnej krízy v budúcnosti, vyčlenenie dostatočných finančných prostriedkov na nájdenie liečby alebo vakcíny a na rozvoj spoločnej európskej politiky v oblasti zdravia.
Podrobnosti:
Koniec obsahu.
Pokračuj v menu alebo choď do inej sekcie.
Pokračovanie menu:
Copyright © 2025
Správa majetku KSK. Všetky práva vyhradené.
.
Koniec stránky.