Tabačka Kulturfabrik Terra incognita Spišský Jeruzalem

Najnovší diel VIDÍME SA s Magdou Vášáryovou

Miesto: Bratislava

„Mám obavy o to, či zvládneme vírus neonacionalizmu so starými heslami pochádzajúcimi z prelomu 19. a 20. storočia, do ktorého sa vlastne mentálne a kultúrne vraciame, lebo proti tomu žiadne očkovanie nie je,“ pripomína Magda Vášáryová.

Zaujíma vás, čo sme sa naučili z rozdelenia Československej republiky? Čo bolo prvotným zámerom spolupráce krajín V4? Do akej miery sa Poľsko a Maďarsko držia toho, na čom sme sa v rámci EÚ dohodli? Odpovede na tieto, ale aj ďalšie otázky vám prinášame v našom ďalšom videu zo série Vidíme sa, kde sa náš šéf Ladislav Miko rozpráva s bývalou diplomatkou, zakladateľkou Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku, bývalou štátnou tajomníčkou Ministerstva zahraničných vecí SR a aktuálnou predsedníčkou Živeny, spolku slovenských žien Magdou Vášáryovou.

Nové diely Vidíme sa vychádzajú každý pondelok na YouTube Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, ako aj na našom Facebooku. Jednotlivé epizódy si môžete vypočuť aj v audio verzii, ako podcast na Spotify. Ladislav Miko v nich so svojimi hosťami pravidelne diskutuje o ich osobných názoroch na Európsku úniu, ale aj na aktuálne dianie na Slovensku a v celej EÚ.

Budeme vďační za zdieľanie diskusie s hashtagom #VidimeSaEU.

Podrobnosti:
VIDÍME SA s Magdou Vášáryovou
Link na stiahnutie
Facebook Zastúpenia EK na Slovensku
Vidíme sa na Spotify

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 02.11.2021 06:00
Upravené: 03.11.2022 15:13