Tabačka Kulturfabrik Terra incognita Spišský Jeruzalem

Podujatie k stratégii v oblasti liečby ochorenia COVID-19

Miesto: Brusel

Komisia dnes a zajtra organizuje nové celoeurópske podujatie zamerané na nadväzovanie kontaktov s cieľom urýchliť a rozšíriť vývoj a výrobu liekov na ochorenie COVID-19 v EÚ, na ktorom sa stretne viac ako 250 účastníkov z 25 členských štátov a iných krajín.

Cieľom tohto podujatia je tiež zvýšiť účasť spoločností v hodnotových reťazcoch EÚ v oblasti liečby ochorenia COVID-19, urýchliť prepojenie medzi organizáciami a spoločnosťami a pomôcť pri plánovaní výroby. Podujatie je súčasťou vykonávania liečebnej stratégie EÚ prijatej v máji 2021. Zameriava sa na vývoj a výrobu nových liekov, ako aj liekov s novou indikáciou na liečbu ochorenia COVID-19 vo všetkých štádiách choroby a vychádza najmä z nedávno uverejneného zoznamu piatich sľubných liekov.

Podujatie organizuje pracovná skupina Komisie pre priemyselné rozšírenie vakcín a liekov na ochorenie COVID-19 v úzkej spolupráci s Európskou platformou pre spoluprácu klastrov a v partnerstve s Radou európskych bioregiónov (CEBR)Európskou alianciou klastrov (ECA).

Podrobnosti:
Viac informácií

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 12.07.2021 06:00
Upravené: 03.11.2022 15:11