Tabačka Kulturfabrik Terra incognita Spišský Jeruzalem

Prezident na Zastúpení Európskej komisie na Slovensku

Dnes, 4. júna 2019, navštívil Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku pán prezident Andrej Kiska.

Vedúci Zastúpenia Ladislav Miko privítal prezidenta týmito slovami: „Som veľmi šťastný, že sa nám dostalo tej cti, že ste navštívili naše pracovisko Európsky dom a zvlášť teda Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Som rád hlavne preto, lebo tu je veľa ľudí, ktorí intenzívne pracujú pre Európu, ale v tom istom poradí aj pre Slovensko. Považujem za veľkú česť, že ste prijali naše pozvanie a prišli nás pozdraviť.”

„Často zabúdame, že Brusel to sme aj my, že Európa to sme aj my. To je dôležité si, podľa môjho názoru, veľmi uvedomiť v dnešnom svete a tu hlavne u nás na Slovensku, že toto je naša Európa, my sme jej súčasťou a my sami ju tvoríme. V tej deklarácii, ktorú sme mali pred eurovoľbami, ktorú sme podpísali dvadsiati dvaja prezidenti, bola jedna nádherná veta, ktorú stále opakujem, že nie je kontrast medzi tým, že človek miluje svoje mesto, miluje svoj región, svoj národ, svoju krajinu, vôbec to nie je v kontraste s tým, že človek je presvedčený Európan, že vie o tom, aký je to úžasný projekt. V tomto absolútne žiaden kontrast nie je, práveže sa to zlieva dokopy. Takže dovoľte mi poďakovať sa vám za vašu prácu. Viem, že nie často máte pocit, že ste natoľko oceňovaní, koľko práce odvediete,” ocenil prácu tímu Zastúpenia prezident Andrej Kiska.

Pán prezident sa počas tejto krátkej návštevy stretol so všetkými členmi tímu Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a navštívil aj priestory, v ktorých pracujú.

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 04.06.2019 06:00
Upravené: 03.11.2022 14:42