Tabačka Kulturfabrik Terra incognita Spišský Jeruzalem

Prvé výročie ukrajinského odporu: Predsedníčka von der Leyenová zdôraznila neochvejný záväzok a solidaritu EÚ s Ukrajinou a jej ľudom

Miesto: Brusel

Predsedníčka Ursula von der Leyenová sa dnes ráno v Tallinne stretla s premiérkou Estónska Kajou Kallasovou a generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom pri príležitosti Dňa nezávislosti Estónska a prvého roka, odkedy Rusko začalo nevyprovokovanú a nezákonnú vojnu proti Ukrajine.

Počas spoločnej tlačovej konferencie, ktorá sa konala po stretnutí, predsedníčka von der Leyenová opätovne zdôraznila neochvejný záväzok EÚ podporovať Ukrajinu. Predsedníčka Komisie tiež zhrnula opatrenia, ktoré EÚ prijala na podporu Ukrajiny a zdôraznila, že musíme naďalej poskytovať Ukrajine prostriedky na obranu. Vyhlásenie predsedníčky Komisie je v písomnej verzii dostupné tu a pozrieť si ho môžete tu. Časť otázok a odpovedí je k dispozícii tu. Viac informácií nájdete na webovej stránke venovanej solidarite EÚ s Ukrajinou. K dispozícii sú aj informačné prehľady o solidarite s Ukrajinou, 10-bodový plán prijímania ľudí utekajúcich pred vojnouiniciatíva Bezpečné domovy.

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Mgr. Štefan Zachariaš
Vytvorené: 24.02.2023 06:00
Upravené: 27.02.2023 08:37