Tabačka Kulturfabrik Terra incognita Spišský Jeruzalem

Schválený strategický plán spoločnej poľnohospodárskej politiky

Miesto: Brusel

Komisia dnes schválila strategické plány spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP) Česka a Slovenska v hodnote 5,6 miliardy eur a 3,3 miliardy eur.

Predstavujú celkový rozpočet EÚ vo výške 8,9 miliardy eur. Z celkového rozpočtu EÚ týchto dvoch krajín sa 3 miliardy eur vyčlenia na environmentálneklimatické cieleekologické schémy a viac ako 200 miliónov eur na mladých poľnohospodárov.

Cieľom plánu Slovenska je zvýšiť konkurencieschopnosťodolnosť svojho poľnohospodárskeho sektora a zároveň chrániť prírodné zdroje. Dodatočná ročná podpora vo výške 370 miliónov eur pomôže slovenským poľnohospodárom v oblastiach s prírodnými obmedzeniami, keďže 61 % slovenskej poľnohospodárskej pôdy patrí do tejto kategórie.

S pomocou podpory SPP plán pre Slovensko usiluje, aby sa 20 % poľnohospodárskej pôdy na Slovensku obhospodarovalo ekologickým spôsobom do roku 2030.

Rozvoj vidieka je takisto veľkou súčasťou plánu Slovenska, pretože sa ním podporí vytvorenie 1 500 pracovných miest a 430 vidieckych podnikov.

Viac informácií o každom pláne, ako aj členenie ich rozpočtu na SPP sú k dispozícii v prehľade dokumentov. Ďalšie informácie sú k dispozícii tu.

Podrobnosti:

Tlačová správa

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 24.11.2022 06:00
Upravené: 10.01.2023 11:51