Úrad Košického samosprávneho kraja, Námestie Maratónu mieru 1, 042 66 Košice www.vucke.sk

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

Eurobarometer

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.

Pokračovanie obsahu:

Miesto: Bratislava

68 % Slovákov a 64 % Európanov súhlasí s tvrdením, že očkovanie je nástrojom, ktorý pomôže ukončiť pandémiu. Vyplýva to z výsledkov najnovšieho rýchleho prieskumu Eurobarometra 484: „Postoje k očkovaniu“, ktorého sa v máji zúčastnilo viac ako 26 tisíc Európanov z 27 členských krajín. Takmer polovica, z tisíc slovenských respondentov patrí do skupiny ľudí, ktorí už sú zaočkovaní alebo sa chcú dať zaočkovať niekedy počas roku 2021. Eurobarometer analyzoval aj jednotlivé postoje, prečo je v rámci EÚ krajín neochota ľudí dať sa zaočkovať. Podľa výsledkov viac ako 6 z 10 z Európanov (63 %) si myslia, že vakcíny proti COVIDU- 19 neboli ešte dostatočne otestované, 57 % opýtaných sa bojí vedľajších účinkov týchto vakcín a 30 % opýtaných v EÚ pochybuje o ich účinnosti. Pričom 2 z 10 občanov EÚ všeobecne odmietajú akékoľvek očkovanie.    

Prieskum sa pýtal respondentov aj na ich hodnotenie účinnosti vakcinačných stratégií. Podľa výsledkov je iba 26 % Slovákov spokojných s ich národnou očkovacou stratégiou. Slováci sú spokojnejší s tým, ako zvládli očkovaciu stratégiu inštitúcie EÚ – spokojných je 40 % opýtaných Slovákov. Európska únia si kladie za cieľ starať sa o zdravie Európanov. Prezentuje vakcinačnú kampaň, zabezpečuje dodávky vakcín, ako aj schvaľovanie jednotlivých vakcín. Eurobarometer analyzoval, ako na Slovensku vnímajú pozíciu EÚ v rámci zabezpečovania vakcín proti COVIDU- 19. V priemere 66 % opýtaných Slovákov si myslí, že EÚ zohráva strategickú úlohu v rámci zabezpečovania vakcín proti COVID-19, zatiaľ čo 25 % opýtaných s tým nesúhlasí (EÚ 19 %).  

Podrobnosti:
Výsledky špeciálneho Eurobarometra

Koniec obsahu.


MENU:

Pokračuj v menu alebo choď do inej sekcie.

Pokračovanie menu:

ZOZNAM SEKCII:

VYHLADAVANIE NA WEB SIDLE:

Hľadať


PÄTIČKA:

Copyright © 2022 Správa majetku KSK. Všetky práva vyhradené.
Stránky generuje redakčný systém WebJET.

Koniec stránky.