Tabačka Kulturfabrik Terra incognita Spišský Jeruzalem

Európsky týždeň športu v plnom prúde, zapojilo sa najmenej 700 podujatí

Miesto: Bratislava

Už šiesty rok po sebe patrí úvod jesene Európskemu týždňu športu, ktorý odštartoval v stredu 23. septembra na celom Slovensku a potrvá do 30. septembra.

Projekt Európskej komisie, ktorého koordinátorom je na Slovensku Národné športové centrum, sa vyburcovať obyvateľov k fyzickej aktivite bez ohľadu na vek, pôvod či fyzické schopnosti. Jeho nosné podujatie #BeActive Night, rovnako ako aj nedeľný program s názvom #BeActive Village, budú už tento víkend zdarma v Bratislave. Pre nepriaznivú predpoveď počasia sa však presúvajú pred a do DK Ružinov. Pre návštevníkov je počas soboty pod taktovkou moderátora Mateja „Sajfu“ Cifru pripravený tanečný workshop súboru Čarovné ostrohy, ukážky bojového umenia kung-fu, kickbox s Tomi Kid Kovácsom alebo Ninja dráha pre deti.

Do Európskeho týždňa športu sa zaregistrovalo 670 projektov, ktoré organizujú na školách, pracoviskách, ihriskách, parkoch, v športových kluboch či fitnes centrách. Najčastejšie ide o bežecké súťaže, turistiku, loptové hry, cyklistiku a vodácke akcie. „Podľa prieskumov Eurobarometra sa až 60 percent Európanov vôbec nehýbe. Aspoň raz do týždňa športuje 40 percent obyvateľov starého kontinentu, zo Slovákov je to však iba 28 percent. Tento rok si dávame za cieľ vyzdvihnúť, že pohyb zvyšuje nielen našu kondíciu a posilňuje imunitu, ale pozitívne vplýva aj na duševné zdravie,“ priblížila Jana Škripková, projektová manažérka Európskeho týždňa športu.

Tlačovú správu a program podujatia nájdete v prílohe.

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Mgr. Štefan Zachariaš
Vytvorené: 24.09.2020 06:00
Upravené: 24.09.2020 16:07